КонтрольНовиниРозслідуванняСумщина

Без бажання економити: В Сумах буде відремонтовано прибудинкову територію по вул. Героїв Крут

2 жовтня оголошено переможця закупівлі предметом якої є капітальний ремонт прибудинкової території в районі житлового будинку №68А по вул. Героїв Крут у місті Суми.

Очікувана вартість закупівлі становила 1,5 млн. грн., проте, під час торгів, багато зекономити не вийшло. Хоча найнижча пропозиція ТОВ “БУДСВІТ-УКРАЇНА” становила 1,4 млн. грн., тендерним комітетом її було відхилено через не надання копії аналогічного договору. Тендерний комітет не скористався можливістю надання, учаснику торгів, можливості на виправлення зауважень та віддав перемогу ТОВ “БУДПРО 2018” з пропозицією на 100 тис. грн. вищою.

Компанія була створена менш як 2 роки тому, зареєстрована у Сумах за адресою Черкаська, 7. Раніше ми вже перевіряли чи працює фірма за вказаною адресою, проте, «Будро 2018» у цьому будинку знайти не вдалося.

Без бажання економити: В Сумах буде відремонтовано прибудинкову територію по вул. Героїв Крут

У цьому ж приміщенні зареєстровано ще 11 суб’єктів господарювання.

Менш, ніж за 2 роки діяльності «Будпро 2018» уклала 30 договорів на загальну суму більше 35 млн грн. 26 – з управлінням капітального будівництва, ще 4 – з департаментом інфраструктури Сум.

У січні 2020 року Ковпаківським районним судом м. Суми розглядалась кримінальна справа щодо привласнення бюджетних коштів фірмою «Будпро 2018» під час проведення капітального ремонту прибудинкової території по СКД,22.

Без бажання економити: В Сумах буде відремонтовано прибудинкову територію по вул. Героїв Крут

Належить фірма «Будпро 2018» Пономаренко Олені Петрівні. Вона є засновницею ще 5 компаній у Сумах, Києві та у Криму. Одна з її фірм –  «Будортранс» до 2018 року активно перемагала у тендерах та отримувала бюджетне фінансування, так само переважно від Управління капітального будівництва та департаменту інфраструктури Сум і  з 2016 року отримала більше 35 млн грн.

Але ймовірно через 17 відкритих на фірму кримінальних справ у суді, свою участь у закупівлях вона тимчасово припинила, натомість саме у 2018 році її власниця заснувала нову компанію –  «Будпро 2018», яка продовжила укладати угоди із вже відомими замовниками з Сумської міськради.