КонтрольНовиниРозслідуванняСумщина

Двадцятичотирирічна ФОП без конкуренції отримує мільйонні державні замовлення

Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради провів спрощену закупівлю на капітальний ремонт електричних мереж вуличного освітлення по вул. Г. Крут, Інтернаціоналістів, та Івана Сірка в місті Суми.

Сума закупівлі склала 659 тис. грн.

Двадцятичотирирічна ФОП без конкуренції отримує мільйонні державні замовлення

Спрощена система закупівлі полягає у підписання контракту з підрядником без будь-якої конкуренції. Обраним виконавцем робіт стала двадцятичотирирічна ФОП Марєєва Катерина Володимирівна. Вона працює в Сумах з жовтня 2017 і надає 16 видів послуг, зокрема знесення, малярні роботи, оптова торгівля, вантажний автотранспорт.

На момент укладання першого договору з міською радою їй було всього 22 роки. На тепер ФОП Марєєва освоїла понад 11 мільйонів бюджетних коштів, більшість закупівель проходили без конкуренції.

У 2018 ФОП Марєєва вказувала номер телефону +38 (050) 407-30-01. Нині цим номером послуговується ТОВ «Сфера АВ», яка є фігурантом кримінальної справи про розтрату та привласнення державного майна, а засновник компанії зареєстрував ФОПи на Луганщині.

Зараз Марєєва використовує номер телефону +380509585206, ідентичний номер вказує і ФОП Біцак, який виграв тендерів на 21 мільйон гривень, 19 з них – від департаменту інфраструктури Сумської міськради. У серпні 2019 року Антимонопольний комітет України наклав на Володимира Біцака штраф, 68 тисяч гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також в контактних даних вказана її електронна адреса “darina_bitsak@ukr.net”. Все це може свідчити про родинні зв’язки з підприємцем, на прізвище Біцак. Про діяльність цього підприємця ми вже писали.

Двадцятичотирирічна ФОП без конкуренції отримує мільйонні державні замовлення