НовиниУкраїна

НАЗК відкриває реєстр звітності партій

Національне агентство з питань запобігання корупції відновило доступ до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру з урахуванням вимог до захисту персональних даних.

За інформацією пресслужби НАЗК.

Відтепер партії можуть подати звіти про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру.

НАЗК відкриває реєстр звітності партій

Громадськість зможе побачити, на що партії витрачали кошти державного фінансування понад три роки, адже спершу вони не звітували через COVID-19, а з 2022 року – через воєнний стан.

26 грудня 2023 року набуде чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій”.

Таке рішення відновлює обов’язок всіх політичних партій звітувати про свої фінанси та майно, а також функції НАЗК щодо перевірок цих звітів. Парламентські партії будуть зобов’язані подати раніше не подані звіти (за 2020-2023 роки) впродовж 90 днів після набрання чинності Законом, інші політичні партії повинні прозвітувати впродовж 120 днів після набрання чинності Законом.

Громадський моніторинг України

💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням