НовиниСумщинаЧернігівщина

Топ-5 корупційних схем Північної України

Відтепер українці можуть краще розібратись в корупційних схемах. В цьому допоможе збірник «100 корупційних схем в регіонах України».

В Міжнародний день боротьби з корупцією громадські організації «Антикорупційний Штаб» та «Разом проти корупції» публічно представили нове дослідження, що покликане висвітлити найбільші корупційні схеми України.

Які ж із них поширені в Північній Україні та зокрема в Сумській області?

Активісти стверджують, що найбільше зловживань в Житомирській, Київській, Чернігівській та Сумській областях спостерігається у таких сферах: закупівлі, дитсадки, комунальні підприємства, громадський контроль та транспортна галузь.

Одним з прикладів корупції в Чернігівській області є справа про «зникнення» 600 тонн зерна зі складів Державної продовольчо-зернової компанії (ДПЗКУ) України в м. Бобровиця. За даними НАБУ нестачу виявили після інвентаризації залишків зернових. За фактом недостачі зерна врожаю 2019 року НАБУ 5 серпня провело обшук на філії «Хлібна база №83». Закупівлю зерна ДПЗКУ наразі зупинено.

«Корупція в регіонах України є масштабною та болючою проблемою. Як показало наше дослідження, дуже багато сфер діяльності в нашій країні потерпають від корупційних схем і ситуація є різною в залежності від регіону. На Волині це може бути незаконний видобуток бурштину, а в Чернігівській області — це зловживання на комунальних підприємствах та закупівлях», — зазначає керівниця проєкту, представниця ГО «Антикорупційний Штаб», Ольга Іванова.

Збірник «100 корупційних схем в регіонах України» створений для інформування українців про можливості зловживань, хабарництва та інших проявів корупції в країні на місцевому рівні. В дослідженні розкриті більше 30 сфер життєдіяльності, в яких найчастіше громадяни України можуть зіткнутись із корупційними схемами.

Детальніше з корупційними схемами Сумської області можна ознайомитися в посібнику «100 корупційних схем в регіонах України».

Громадський моніторинг України

💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням