В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.
30 жовтня 2019 року Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради оголосило конкурс на закупівлю «Будівництво мільтифункціонального майданчику для занять ігровими видами спорту, який має розміститися по вулиці Перемоги, 2
В аукціоні взяли участь три організації: ТОВ «Харківспецінвест», ТОВ «Любострой» та ТОВ «Вірджейн трейд».
25.11.19 року тендерний комітет ухвалив рішення про намір укласти договір з ТОВ «Харківспецінвест» на дану закупівлю як з найбільш економічно вигідною ціною.
Роботи заплановано провести за кошти державного бюджету в сумі 1,5 млн. грн. та місцевого бюджету 1 млн. грн. в термін з 9 грудня 2019 року по 31 грудня 2020 року повною післяплатою виконаних робіт.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 2 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191227_205550-840x679.jpg)
11 грудня 2019 року була підписана додаткова угода, яка передбачала передплату на придбання матеріалів для будівництва мультифункціонального майданчику, а 17 грудня 2019 року замовник перерахував півмільйона гривень підряднику.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 3 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191226_145541-840x536.jpg)
23 грудня 2019 року замовник вдруге перерахував кошти в сумі 1 млн. грн. на рахунок підрядника за будівництво мультифункціонального майданчику, хоч це не було передбачено договором.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 4 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191226_145634-840x545.jpg)
На будівництво завезений пісок, гравій, сітчасті панелі для огорожі, металеві стовпи. За даними кошторисної документації гравію – 245 куб. м, піску – 79 куб. м, лотків водовідведення – 120 шт, щебеню – 3 куб. м, цегли – 1000 шт.
26.12.19 року огорожа площадки монтувалася підрядником і не була завершена. Працювало лише двоє робітників.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 5 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191226_135515-630x840.jpg)
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 6 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191226_135537-630x840.jpg)
Гравію та піску на будівництво завезено у кілька разів менше, ніж передбачено документацією, цегла та щебінь взагалі відсутні.
Засновником фірми-підрядника є Шарій Олександр Васильович. За 12,5 років на ній змінилося 6 керівників.
У 2015 році антимонопольний комітет Сумської області зафіксував вчинення фірмою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів. Господарським судом Сумської області було винесено рішенням, яким з ТОВ «Харківспецінвест» стягнуто штраф у розмірі 20400,00 грн. до загального фонду Державного бюджету України:
Фірма не має у власності чи користуванні транспортних засобів та техніки. Але це не завадило їй стати переможцем державних закупівель у 2019 році на суму 32,5 млн. грн, що майже в 11 разів перевищують державні замовлення 2018 року.
Шарій Олександр Васильович є засновником також ТОВ «УКРТЕПЛО СУМИ», бенефіціарним власником ТОВ «КОМТЕПЛОЕНЕРГО», головою ТОВ «КОРН ФУЛЗ ІНТЕРНЕШНЛ».
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 7 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191222_151055-840x426.jpg)
31 грудня 2019 року повторно був проведений моніторинг будівництва мультифункціонального майданчику по вул. Перемоги,2.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 8 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191230_122820-1-630x840.jpg)
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 9 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20191230_122836-1-630x840.jpg)
Повністю змонтована огорожа з сітчастих панелей на металевих стовпах, без воріт. По периметру – бордюри. По обидва боки площадки розташоване зовнішнє водовідведення. Основи зі щебеню, піску, гравію не спостерігається.
Згідно довідки на фірмі працює 12 працівників із яких лише двоє – виконроби та троє – робочих, які працюють за сумісництвом.
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 10 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200105_100952-591x840.jpg)
![В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн. 11 В Охтирці фірма з двома робітниками побудує майданчик за 2,5 млн. грн.](http://web.archive.org/web/20220324065853im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200105_100927-840x531.jpg)