Охтирка потопає в смітті
Протягом 2019 року замовник – управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради – підписав кілька договорів з впорядкування території міста: ліквідація стихійних сміттєзвалищ – 3 договори: UA-2019-12-11-003862-b, UA-2019-11-21-000066-a, UA-2019-01-18-000841-c; щоденне прибирання вулиць міста – чотири: UA-2019-12-09-002663-c, UA-2019-09-09-000830-b, UA-2019-07-03-000846-b, UA-2019-01-17-000831-a; збирання та перевезення відходів – один: UA-2019-07-02-001317-c, розчищення русла річки –два: UA-2019-12-02-001011-a, UA-2019-07-24-001607-b на загальну суму 2,4 млн. грн. Виконавцем послуг став єдиний учасник змагань – КП «Благоустрій», засновником якого є Охтирська міська рада.
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг – з моменту підписання договору до кінця 2019 року. Тільки в грудні було укладено три договори на суму 400 тис. грн.
Попри суттєві суми, стихійних сміттєзвалищ в Охтирці не стало менше. Вони продовжують «рясніти» на центральних вулицях міста.
Підприємство має у власності один автобус БАЗ А079.19 2008 року випуску. Не зрозуміло, як організація щоденно прибирає території міста, збирає та перевозить відходи, ліквідовує стихійні сміттєзвалища, не маючи в розпорядженні необхідного транспорту.
Компанія має достатньо високу частку переможних лотів. Загальна сума закупівель за 2019 рік становить майже 7 млн. грн., що на 2 млн. грн. більше в порівнянні з попереднім роком.
В самому «серці» Охтирки по вул. Ярославського поруч з міською радою знаходиться «розкішне» сміттєзвалище, виплекане у 2019 році бездіяльністю управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, яке має перевіряти якість виконаних робіт.
![Охтирка потопає в смітті 2 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191214_085450-630x840-1.jpg)
![Охтирка потопає в смітті 3 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191214_085535-630x840-1.jpg)
![Охтирка потопає в смітті 4 Охтирка потопає в смітті](http://web.archive.org/web/20220322211453im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/IMG_20191214_085318-630x840.jpg)
Перехрестя по вул. Київскій та пров. Штагера, а також вул. Перемоги «вкриті» суцільним брудом. До цих територій зі стихійними сміттєзвалищами, жителями яких є безпритульні котики й собачки, також не доїхали працівники «Благоустрою».
![Охтирка потопає в смітті 5 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191212_102758-630x840-1.jpg)
![Охтирка потопає в смітті 6 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191212_095430-630x840-1.jpg)
![Охтирка потопає в смітті 7 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191220_213406-664x840-1.jpg)
![Охтирка потопає в смітті 8 Охтирка потопає в смітті](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20191212_095422-630x840-1.jpg)
По вул. Незалежності за будинком побуту знаходяться сміття-старожили. Їх тут роками ніхто ніколи не прибирав. Аномально теплої зимової пори місто виглядає дуже сумно зі своїми брудним дворами та вуличками, на яких ще не ставала нога «Благоустрою».
![Охтирка потопає в смітті 9 Охтирка потопає в смітті](http://web.archive.org/web/20220322211453im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/IMG_20191214_090436-630x840.jpg)
Поблизу торгового центру «Портал» береги річки Охтирки безнадійно засмічені та захаращені старими чагарниками. В центрі міста комунальне підприємство також не помічає екологічної біди.
![Охтирка потопає в смітті 10 Охтирка потопає в смітті](http://web.archive.org/web/20220322211453im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/IMG_20191214_091308-630x840.jpg)
Якість впорядкування територій міста є жахливою. Вона не відповідає запланованому управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради рівню фінансуванню.
___________________________________________________________________________________________________________
Ця стаття була представлена ГО “Залізниця без корупції” в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.