Фірма колишнього депутата «Тімвел» отримала черговий підряд — цього разу на капітальний ремонт сумського дитячого садка №23 «Золотий ключик». Загальна вартість робіт склала 15,4 мільйона гривень. Під час аналізу кошторису ми виявили ймовірне завищення вартості окремих будівельних матеріалів — загалом на понад 1,5 мільйона гривень. Це не перший випадок, коли компанія фігурує у публікаціях через можливе завищення цін у бюджетних підрядах. Детальніше — у нашому матеріалі.
19 грудня 2024 року Сумський дошкільний навчальний заклад №23 «Золотий ключик» уклав договір з приватною фірмою «Тімвел» на капітальний ремонт з впровадженням заходів комплексної термомодернізації та відновлення аварійних елементів будівлі. Вартість робіт склала 15,4 млн грн.
Під час аналізу цієї закупівлі ми перевірили 24 позиції кошторису на загальну суму 7,1 млн грн. За результатами цієї перевірки було зафіксовано ймовірне завищення вартості матеріалів приблизно на 1,5 млн грн, що становить близько 21,3 % від проаналізованої частини кошторису.
Раніше ми вже писали про капітальний ремонт цього садочка, який також виконувала приватна фірма «Тімвел». Вартість робіт тоді склала 63,4 млн грн. Як з’ясувало видання «Наші гроші», у кошторисі проєкту були закладені ціни на окремі матеріали, що значно перевищували середньоринкові — ймовірна переплата за ними перевищує 3,6 млн грн. У проєкті також передбачено низьку заробітну плату для будівельників — лише 12, 5 тис. грн, що значно менше за середню зарплату по країні.
Крім того, у ще одній статті видання «Наші гроші» йшлося про те, що фірма «Тімвел» отримала підряд на ремонт покрівлі сумської школи №30 вартістю 11,1 млн грн. У проєкті знову зафіксували суттєве завищення вартості матеріалів: зокрема, мінеральний утеплювач коштував понад 3,7 млн грн — майже вдвічі дорожче за ринкову ціну. Аналогічна ситуація була з гідроізоляційними мембранами. Закупівлю провели без конкуренції — через надмірно жорсткі вимоги до учасників у тендері більше ніхто не брав участі.
У 2019 ми також згадували, що фірма на той час могла бути пов’язана з дружиною прокурора Сумської місцевої прокуратури Оленою Моісєєвою, яка отримувала дохід від «Тімвел» і водночас працювала в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю міськради. Саме це управління видає дозвільні документи для фірми.
Приватна фірма «Тімвел» була заснована 26 квітня 1996 року в Сумах. Підприємство спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. За даними платформи YouControl, підприємство є переможцем у 92 закупівлях на суму понад 509 млн грн. Найбільше договорів підприємство уклало з Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.
Керівником, власником та засновником підприємство є Тимчук Олександр Олександрович. Як зазначало видання «Наші гроші», у 2010-2015 роках він був депутатом Сумської міськради у фракції «Рідне місто». У 2015 році Тимчук ішов у Сумську міськраду від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а у 2020 році – від партії «Сила і честь».
Підприємство фігурує у низці кримінальних проваджень. Зокрема, в одній з останніх справ — №592/12719/21 — йдеться про можливе привласнення бюджетних коштів під час капітального ремонту освітніх закладів у Сумах. У жовтні 2021 року Ковпаківський районний суд м. Суми задовольнив клопотання слідчого та наклав арешт на документацію, вилучену під час обшуку в офісі, де здійснювали діяльність приватна фірма «Тімвел», ФОП і ТОВ «Пандорф». Серед іншого, у матеріалах справи фігурує договір між управлінням освіти Сумської міськради та «Тімвел» від 2018 року на ремонт центру еколого-натуралістичної творчості. Вилучені кошториси, договори та додатки до них були визнані речовими доказами.
Проєктну документацію для ремонту садочка за 198 тис. грн розробляло ТОВ «Сумпроєкт». Закупівлю провели без використання електронної системи.
Відомо, що підприємство зареєстроване 19 березня 2021 року, його керівником є Бондаренко Роман Сергійович. За даними платформи YouControl, підприємство є переможцем у 278 закупівлях на суму понад 22,1 млн грн. Найбільше договорів підприємство уклало зі структурними підрозділами Сумської міської ради, зокрема з Департаментом інфраструктури міста Суми. було підписано 71 договір, а з КНП «Клінічна лікарня № 5 Сумської міської ради» — 41.
Це підприємство ми вже згадували раніше в розслідуванні щодо ремонту Сумської школи №25, під час якого також було виявлено завищення цін на будівельні матеріали.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Громадський моніторинг України” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».