КонтрольНовиниРозслідування

У Сумах управління капітального будівництва укладає багатомільйонні договори з фірмою, яка фігурує в ряді кримінальних справ

Приватна фірма «Тімвел» на замовлення управління капітального будівництва виконує роботи на 10 об’єктах. Загальна вартість – майже 80 мільйонів гривень Одна з останніх закупівель – реконструкція адмінбудівлі, де розміщено Сумський відділ поліції. Компанія «Тімвел» діє у Сумах 23 роки. За цей час фірма стала фігурантом кількох судових справ, у тому числі про розкрадання бюджетних коштів. На додачу, в «Тімвел» працює дружина прокурора місцевої прокуратури. Вона ж – фахівець міського управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Аналітична платформа Prozorro містить дві публікації про закупівлі Реконструкції другого поверху адмінбудівлі по вул. Першотравнева, 21. Перша – 4 лютого 2019 із позначкою «торги не відбулися». Очікувана вартість становила 3 мільйони 900 тисяч гривень, втім свою пропозицію надала лише одна компанія: приватна фірма «Тімвел» згодилась виконати роботи за 3 мільйони 850 тисяч гривень.

Вже 20 лютого управління капітального будівництва Сумської міської ради оголошує новий тендер на Реконструкцію другого поверху адмінбудівлі з очікуваною вартістю 3 мільйони 860 тисяч гривень (на 10 тисяч більше за надану раніше пропозицію). Найнижчу ціну за виконання робіт – 2 мільйони 715 тисяч запропонувало ТОВ «Топаз».

пропозиції.PNG

Тендерний комітет відхилив пропозицію «Топаза» через відсутність довідки про зобов’язання дотримуватись заходів із захисту довкілля.

відхили топаз.PNG

Тому договір уклали з наступним за рейтингом цін учасником,  а також єдиним учасником попередніх торгів – приватною фірмою «Тімвел».

За даними сайту Youcontrol, ПФ «Тімвел» діє з квітня 1996 року. Компанія має 26 видів діяльності у сфері будівництва, оптової торгівлі, управління нерухомим майном. Зареєстрована у Сумах по вулиці Ярослава Мудрого, 68. Офіс підприємства знаходиться на цокольному поверху житлового будинку. Засновник, власник та керівник компанії  – Олександр Олександрович Тимчук.

Згідно з Єдиним державний реєстром судових рішень, компанія «Тімвел» фігурує у ряді кримінальних справ. У жовтні 2015 Ковпаківський районний суд міста Суми встановив, що ПФ «Тімвел» спільно з ТОВ «Мастер-Кабель Україна»,  під час будівництва тролейбусної лінії на замовлення управління капітального будівництва, вдались до розкрадання бюджетних коштів  за рахунок відображення придбання товарно-матеріальних цінностей у «ризикових» суб’єктів господарювання та формування «схемного» податкового кредиту на суму 300 тисяч гривень.

суд1.PNG

У грудні 2016 Ковпаківський суд розглядав справу про заволодіння службовими особами ПФ «Тімвел» грошовими коштами, виділеними на будівництво тролейбусної лінії вул.Прокофьєва – вул. Герасима Кондратьєва у Сумах. Не маючи наміру виконувати будівельні роботи за договором у повному обсязі, працівники підприємства підготували та подали документацію щодо відповідності підприємства вимогам документації конкурсних торгів, внаслідок чого заволоділи бюджетними коштами на суму близько 900 тисяч гривень.

суд 2.PNG

У 2017 слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області встановило, що службовій особі ПФ «Тімвел» та ще ряду підприємств безпідставно завищили податковий кредит з ПДВ, в результаті чого фірми ухилилися від сплати податку на додану вартість у сумі 1 мільйон гривень.

суд3.PNG

Зарічний районний суд у 2018 слухав справу про службове підроблення: ПФ «Тімвел» та ПП «Гольфстрім» з метою отримання перемоги при проведенні процедури відкритих торгів по предмету закупівлі «Реконструкція будівлі КУ СЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 по вул. Ковпака, 57» та «Реконструкція будівлі КУ «Піщанська ступенів» відповідно, складено неправдиві офіційні документи. Печерський районний суд Києва у червні 2018 року розглядав справу про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Один із фігурантів справи – ПФ «Тімвел».

Така кількість кримінальних справ про розкрадання бюджетних коштів та ухиляння від сплати податків певно не має значення для розпорядників бюджетних коштів у Сумах. Адже за даними платформи clarity-project, приватна фірма «Тімвел» – переможець у 22 бюджетних закупівлях на загальну суму 95 мільйонів гривень. 80 мільйонів компанія отримала від управління капітального будівництва міської ради.

У Сумах управління капітального будівництва укладає багатомільйонні договори з фірмою, яка фігурує в ряді кримінальних справ

Згідно з відомостями аналітичної системи Youcontrol, дохід від діяльності приватної фірми «Тімвел» отримує Моісєєва Олена Юріївна, дружина прокурора Сумської місцевої прокуратури. У декларації прокурора також зазначено, що крім ПФ «Тімвел», Олена Моісєєва працює в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради. ДАБІ, між іншим, видає ПФ «Тімвел» дозвільні документи.

У Сумах управління капітального будівництва укладає багатомільйонні договори з фірмою, яка фігурує в ряді кримінальних справ