НовиниКонтрольСумщина

Як у Дружбі відновлювали будинок без конкурсу

Після російського обстрілу, що стався 30 квітня 2023 року, у місті Дружба було пошкоджено дах багатоквартирного будинку на провулку Садовий, 10. Для його відновлення з місцевого бюджету виділили понад 750 тисяч гривень, а підрядників обрали у неконкурентний спосіб. 

Детальніше про те, хто ремонтував будинок та чи були виявлені завищення у кошторисі — читайте у нашому матеріалі.

Що мали відремонтувати?

У рамках ремонту планували виконати капітальний ремонт даху у багатоквартирному будинку. Загальна вартість ремонту склала 752, 9 тис. грн. Фінансування здійснювалось з місцевого бюджету Дружбівської міської громади. Замовник робіт  — Дружбівська міська рада.

Хто ремонтував будинок? 

Закупівлю на розробку проєктної документації не було оприлюднено на платформі Prozorro. Згідно з даними Spending, виконанням цієї послуги займалась ФОП Якименко Валентина Іванівна. У відповіді на запит замовник зазначив, що вона має відповідну кваліфікацію та досвід у розробці проєктної документації для аналогічних робіт. Водночас не уточнюється, яким саме способом було здійснено її вибір як виконавця.

ФОП Якименко Валентина Іванівна зареєстрована в місті Шостка з 4 березня 2013 року. Відповідно до даних платформи Clarity Project, вона є переможницею 250 публічних закупівель на загальну суму понад 7,84 млн грн. Відомості про її участь у кримінальних провадженнях відсутні, як і згадки в медіа. Основними замовниками є Дружбівська міська рада Шосткинського району Сумської області, Управління освіти Шосткинської міської ради, та Управління капітального будівництва Шосткинської міської ради

Підрядником для виконання робіт за об’єктом на суму в 717 тис. грн було обрано фізичну особу-підприємця Міренцова Миколу Петровича. У відповіді на запит замовник зазначив, що він неодноразово успішно виконував подібні завдання, вирізняється надійністю та викликає довіру до якості своїх послуг.

Микола Петрович зареєстрований як ФОП у місті Дружба з 14 червня 1995 року. Згідно з даними платформи YouControl, він є переможцем у 62 публічних закупівлях із загальною очікуваною вартістю 19,97 млн грн. Переважна більшість договорів — 46 — укладені з Дружбівською міською радою. Інформації про його участь у кримінальних провадженнях не виявлено. У медіа згадок про нього також немає.

Відомо, що Міренцов Микола Петрович є депутатом Дружбівської міської ради від партії “Наш край”, раніше двічі обирався від партії «Батьківщина». Крім того, він є керівником та одним із засновників ТОВ «Млинно-Хлібопекарський комплекс» та ГО «Спортивний клуб Дружба». Також він є керівником КП «Хутір-Михайлівське лісове господарство» та кінцевим бенефіціаром ТОВ «БОР».

Технічний нагляд за ремонтом цього об’єкта за даними Spending без конкурсу здійснював ФОП Оттич Ігор Михайлович, зареєстрований  2 листопада 2008 року. Він спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Раніше ми вже згадували про нього у матеріалі про ремонт багатоквартирного будинку у Свесі, де він також здійснював технічний нагляд. За даними Dozorro, є переможцем у 75 закупівлях на суму 724  тис. грн. Найбільше було замовлень підписано з Дружбівською міською радою, а саме 33 договори. У  1998 році він був керівником у Сумської обласної служби Української державної інвестиційної експертизи, яка зараз ліквідована. Також він є засновником та керівником ТОВ «Суми-ШІК», яке зареєстроване у місті Суми з 2005 року та також спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. За цей час компанія отримала 15 замовлень на суму 1,4 млн грн. Найчастіше компанія надавала послуги Управлінню житлово-комунального господарства Роменської міської ради  та Управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради. Також ФОП Оттич Ігор Михайлович є фігурантом кримінального провадження за частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Провадження наразі перебуває на розгляді, останнє судове засідання відбулося 26 березня 2025 року.

Під час перевірки кошторису не було виявлено суттєвих завищень вартості будівельних матеріалів.

Рекомендації як уникнути корупційних ризиків:

  1. Проводити відкриті торги, щоб забезпечити чесну конкуренцію та мінімізувати ризики змови між учасниками.
  2. Перевіряти досвід і репутацію підрядників перед підписанням договорів.

Допис підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг закупівель з відбудови соціальної інфраструктури”, що реалізується в межах проєкту “Контроль витрат на відновлення”. Проєкт впроваджують ІЕД / IER, Центр економічної стратегії та Технології Прогресу за підтримки European Union in Ukraine. Аналітичні матеріали в рамках проєкту можна знайти на Big Recovery Portal.

Громадський моніторинг України

💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *