1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка
15 серпня Департамент інфраструктури міста Суми уклав договір на проведення капітального ремонту скверу Тараса Шевченка із фірмою «Сфера АВ». Вартість робіт – понад 1,4 млн грн. У договорі зазначено, що здати роботи виконавець мав 29.11. І станом на цю дату сквер виглядає ось так.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 2 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78554318_433550774217771_4685700146162302976_n-840x629.jpg)
Стару, розбиту плитку замінили на нову, встановили нові ліхтарі.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 3 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78719428_1232209306962140_4581249290302652416_n-840x629.jpg)
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 4 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/77400130_1884145961715477_6544872118574645248_n-629x840.jpg)
Власне на цьому капітальний ремонт і завершено. Старі лавки, які раніше були в сквері, прибрали, а нові на їх місці так і не встановили. Та чи мають вони бути, у договорі не зазначається.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 5 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78382518_2547078838716990_8093718036537671680_n-840x629.jpg)
І подекуди на місці, де раніше були лавки, є пошкодження.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 6 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78299823_454106922191139_8938250671564521472_n-629x840.jpg)
Про ремонт скверу, що знаходиться у самому центрі міста, говорити почали ще на початку року. Тоді ж представники міської влади запевняли, що це має бути капітальний комплексний ремонт: з облаштуванням квітників та клумб, новими ліхтарями, лавками, вимощеними доріжками, та навіть заміною дерев у сквері.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 7 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/77394935_3027257330620616_7729777402821214208_n-840x425.jpg)
У лютому уклали договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з приватним підприємством «Міраж» вартістю майже 200 тисяч грн. У завданні на проектування тоді було сказано саме такий перелік робіт, йшлося навіть про систему водопроводу для поливу зелених насаджень та для питних фонтанчиків.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 8 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78318795_800200523754773_1733254603719311360_n.png)
А у березні департамент комунікацій та інформаційної політики навіть проводив публічні обговорення проекту реконструкції, проте, як бачимо, на результат воно не вплинуло. Згодом, у серпні, на сайті міськради з’явилось повідомлення про початок оновлення скверу, тут перелік робіт дещо звузили, обмежившись плиткою та світильниками. Проте сума виділених бюджетних коштів не зменшилась.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 9 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78557679_2446702628903485_7286404329672540160_n-840x423.png)
Договір департамент інфраструктури уклав із фірмою «Сфера АВ». Їй півтора роки і зареєстрована фірма у житловій квартирі по вулиці Металургів – ця ж адреса вказана як адреса засновника фірми Лопати Олександра Володимировича.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 10 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78638656_519631092228227_6454657855235555328_n-840x332.png)
Попри молодий вік та сумнівну реєстрацію «Сфера АВ» вже уклала 11 договорів на загальну суму майже 10 млн грн, з них 3 млн грн отримала від департаменту інфраструктури Сум, уклавши з ним 7 договорів.
![1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка 11 1,5 млн на плитку та ліхтарі – у Сумах фірма з “криміналом” відремонтувала сквер ім. Тараса Шевченка](http://web.archive.org/web/20220325103004im_/https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/78326862_435503930736258_5289269881634553856_n-840x355.png)
Не стала на заваді і кримінальна справа, вона стосується ремонту трьох шкіл, укладених з описаною нами фірмою відділом освіти Сумської райдержадміністрації на загальну суму 2,7 млн грн. Ухвала суду щодо тимчасового доступу до документів та призначення будівельно-технічної експертизи була винесена 15 серпня – саме в цей день був укладений договір на ремонт описаного нами скверу ім. Тараса Шевченка.
Таким чином обіцянка перетворити сквер у один з найбільших публічних просторів міста та його капітальне перетворення з урахуванням побажань сумчан так і залишилось обіцянкою, на яку вчергове було витрачено бюджетні кошти.