Підрахована можлива переплата по поставці ШВЛів

15 квітня Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради оголосив тендер на закупку апарату штучної вентиляції легенів ЮВЕНТ – Т.

Після цього, через шість днів було підписано договір поставки на загальну суму 6.5 млн. гривень з ТОВ «Компанія «ЮТАС». Закупили 10 таких одиниць по 647 тис. грн. за одну одиницю.

Як виявляється на ринку є подібні апарати за нижчою ціною.

Компания «МегаМедМаркет» може запропонувати на 150 тис. грн. дешевше.

Сайт компанії не висвітлює ціну на товар.

Проте в інших договорах в часі вказана інша ціна.

За 08 квітня 2020 р. ціна за апарат 647 тис. грн. зі зволожувачем з сервоконтролем та стійкою.

30 березня 2020 р.  ціна становила трохи більше 550 тис. грн.

ТОВ «Компанія «ЮТАС» займається в основному виробництвом радіологічного, електромедичного й електротерапевтичного устаткування та торгівлею фармацевтичними і медичними товарами в спеціалізованих магазинах. На ринку вже з 1996 року.

З 2017 по 2018 року «Компанія «ЮТАС» тричі за рішенням суду мала надати тимчасовий доступу до документів, які перебували у їхньому володінні. За підозрою у порушенні кримінального кодексу України за ст. 212. Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) та ст. 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Також у матеріалах справи вказується, що компанія підозрюється у змові з іншими учасниками торгів.

Після чого рішенням Антимонопольного комітету України Одеської області  20.12.2018 р. ТОВ «Компанія «ЮТАС» була оштрафована та занесена до «чорного списку» АМКУ.

Згідно з законом, компанії відсторонюються від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо їх притягували до відповідальності через змови на торгах. Такі рішення ухвалюють Антимонопольний комітет та його підрозділи і формують так званий “чорний список”.

Проте в 2020 вони отримали замовлень на 9 млн. грн. З яких 6 млн. грн. від Сумського відділу охорони здоров’я міської ради.

Related posts

One Thought to “Підрахована можлива переплата по поставці ШВЛів”

  1. […] На адресу «Громадського моніторингу» звернулася компанія «Ютас» безпосередньо якої стосувалися публікації проекту: «Компанія з оточення олігарха заробила понад 6 млн. грн. на ШВЛах для сумських лікарень» та «Підрахована можлива переплата по поставці ШВЛів» […]