Купа будівельного сміття біля нового тротуару. У Сумах капітально відремонтували зупинку громадського транспорту
Департамент інфраструктури Сумської міської ради замовив ТОВ «Макси-буд» капітальний ремонт зупинки громадського транспорту по вулиці Ковпака. За це сплатив 500 тисяч гривень. У вказаному місці – кілька десятків метрів нового тротуару, зруйнований асфальт на дорозі та купа будівельного сміття. Ні зупинки, ні дорожнього знаку, який позначав би місце посадки-висадки пасажирів громадського транспорту – немає.
Капітальний ремонт зупинки громадського транспорту №316 «Пансіонат для ветеранів» по вулиці Ковпака замовив департамент інфраструктури міста Суми. Вартість робіт складає майже 500 тисяч гривень. Виконавця обрали без торгів та конкуренції, уклавши договір напряму.
Угоду підписали 24 грудня 2019 року, тоді як термін виконання робіт – 26 грудня.
На капітальний ремонт зупинки підрядник, ТОВ «Макси-Буд», мав 2 робочі дні. За цей час на тротуарі вклали плитку. Ні відновити зруйновані частини асфальту, ні прибрати демонтовані бордюри і купу землі – не встигли. До слова, міський транспорт у цьому місці не зупиняється.
Підрядник, який виконав бюджетне замовлення, ТОВ «Макси-Буд» зареєстрований 5 років тому. Статутний капітал підприємства складає 1 тисячу гривень. Адреса фірми – село Миронівка Шосткинського району. Хоча один з контактних номерів телефону починається з 0542, коду міста Суми.
ТОВ «Макси-Буд» переможець у 22 бюджетних закупівлях. Усі договори укладено без проведення торгів. 20 замовлень на загальну суму понад 3 мільйони гривень фірма отримала від міського департаменту інфраструктури, 200 тисяч – від Служби у справах дітей, і 46 тисяч – від Сумської філії університету внутрішніх справ. Жодних робіт ТОВ «Макси-Буд» не виконало у Шосткинському районі, де зареєстроване.
Засновники та власники компанії «Макси-Буд» – Юлія Малоух та Неля Довженко. Остання є також керівником і засновником в ТОВ БМУ «Макси-Буд». Ця фірма зареєстрована у Сумах, у 2017 році. Підприємство освоїло понад 4 мільйони гривень з бюджету. 13 з 13 замовлень БМУ «Макси-Буд» отримало від департаменту інфраструктури, усі закупівлі – неконкурентні.
Зарічний районний суд розглядає кримінальну справу про привласнення бюджетних коштів службовими особами департаменту інфраструктури та ТОВ БМУ «Макси-буд», ТОВ «Макси-Буд» і ТОВ «Сумипрестиж». Досудове розслідування встановило, що ці компанії пов’язані між собою. Фірми вступили у змову і шляхом подвійного включення розцінок, завищення вартості матеріалів, привласнювали бюджетні кошти, виділені на ремонт житлового фонду та об’єктів благоустрою міста Суми.
За вказані правопорушення службовим особам департаменту інфраструктури та компаній-підрядників загрожує до 4 років позбавлення волі.