НовиниДеклараціїУкраїна

Запущено процес відновлення декларування для чиновників

27 липня Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування чиновників.

Запущено процес відновлення декларування для чиновників

(Фото, Ярослава Железняка)

“За” проголосували 299 депутатів, повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.

“Рада підтримала у першому читанні відновлення е-декларування. За законопроєкт №9534 за основу — 299”, — написав він у Телеграм і зазначив, що у документі багато змін і новацій.

Як зазначається у пояснювальній записці, зміни стосуватимуться спрощення порядку подання декларацій суб’єктам доступу до відомостей про них та членів їх сімей з реєстрів, банків, інформаційно-комунікаційних і довідкових систем; удосконалення декларування об’єктів у володінні чи користуванні особи, а також порядку і збільшення строків декларування суттєвих змін у майновому стані.

Законопроєкт передбачає, що декларації треба подавати не лише за цей рік, а й за попередні. Подаватимуть їх не пізніше 90 днів від набрання чинності закону “Про внесення змін до деяких законів України про спрощення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану”.

Суб’єкти декларування, які беруть участь у воєнних діях, особи рядового і начальницького складу, поліцейські на період дії воєнного стану, або перебувають на тимчасово окупованих територіях, подаватимуть відповідну декларацію у строки – 90 днів від:

  • визначення дати завершення активних бойових дій чи тимчасової окупації, на яких перебуває особа
  • повернення до пункту постійної дислокації чи місця роботи
  • припинення повноважень чи переведення особи на посади, які не передбачають безпосередньої участі у бойових діях, виконанні бойових завдань, посиленні охорони державного кордону, проведенні розвідки
  • припинення або скасування воєнного стану.

Законопроєкт також передбачає відновлення спецперевірок відповідно до законів “про запобігання корупції”, а також “про очищення влади”.

Водночас згідно з документом, на період дії воєнного стану в Єдиному державному реєстрі декларацій у відкритому доступі відображатимуться декларації, але без:

  • ідентифікаційного коду або номера паспорта громадянина України;
  • місця проживання та місцеперебування об’єктів, зазначених у декларації;
  • дати народження;
  • номерів рахунку у банківській чи іншій фінансовій установі
  • відомостей про населені пункти, де розташовані об’єкти, що вказуються у декларації;
  • ПІБ всіх інших осіб, зазначених у декларації (крім суб’єкта декларування).

Громадський моніторинг України

💰Підтримати роботу нашої організації за посиланням