Хто ремонтував будівлю податкової в Миколаєві після обстрілу?
Будівля Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області за вулицею Вадима Благовісного, 47 була пошкоджена під час обстрілу міста 29 березня 2022 року внаслідок вибухової хвилі. Для відновлення споруди замовили проведення демонтажних, відновлювальних, опоряджувальних та інженерних робіт на 2,8 млн грн. Підряд на ремонт отримала компанія «Астра Норд-Вест», яка була єдиним учасником тендеру. Аналіз кошторисної документації показав відсутність завищення цін, водночас присутні позиції без конкретних характеристик.
Детальніше про цю відбудову — читайте у статті.
Що мали відремонтувати?
У межах ремонтних робіт планували здійснити комплекс заходів, що охоплював декілька основних напрямів:
- Демонтажні роботи: передбачалося демонтувати старі системи опалення, електропостачання та сантехніки, а також двері, вікна, перегородки, підлогові та стельові покриття.
- Відновлювальні роботи: планувалося встановити нові або повторно змонтовані радіатори, вікна, двері, міжкімнатні перегородки, світильники та сантехнічне обладнання.
- Опоряджувальні роботи: у межах внутрішнього оздоблення приміщень передбачалося виконати шпаклювання поверхонь, їх подальше фарбування, укладання ламінату й керамічної плитки, а також обклеювання стін шпалерами.
- Інженерні роботи: окрему увагу приділили модернізації інженерних мереж — планувалося прокласти нові кабельні лінії, трубопроводи та змонтувати системи електропостачання і протипожежного захисту.
Загальна вартість відновлення склала 2,8 млн грн. Фінансування здійснювалося з державного бюджету.
Замовником робіт є Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Хто здійснював ремонт?
Виготовляв проєктно-кошторисну документацію, проводив її експертизу, а також здійснював авторський нагляд ФОП Павлінов Юрій Олексійович, який зареєстрований 24 листопада 1997 року в Миколаєві. Підприємець спеціалізується на діяльності у сфері архітектури. За даними платформи YouControl, підприємець є переможцем 67 закупівель на загальну суму 2,6 млн грн. Найчастішим замовником ФОПа є Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради (усього 19 договорів).
Ремонтні роботи на об’єкті здійснювало ТОВ «Астра Норд-Вест». Закупівля була проведена у конкретний спосіб, проте це підприємство було єдиним учасником тендеру. Підприємство зареєстроване всього півтора року (23 жовтня 2023 року) у Миколаєві. Підприємство має близько 55 видів діяльності, хоча основний КВЕД — 49.41 Вантажний автомобільний транспорт. За такий короткий строк підприємство перемогло у 18 закупівлях на загальну суму 24,8 млн грн. Найбільше договорів підприємство отримало від Відділу освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради (усього 6 договорів).
Керівником компанії є Васєв Юрій Володимирович, а засновником та кінцевим бенефіціаром — Белікова Ольга Анатоліївна.
Белікова та Васєв також разом володіють ТОВ «Укрссибстрой», що спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель.
Видання «Антикорупційний вимір» писало, що у 2023 році Відділ освіти Горохівської сільської ради в Миколаївській області без відкритих торгів уклав угоду на проведення ремонту укриття в ліцеї за 1,4 млн бюджетних грн з компанією ТОВ «Астра Норд-Вест», яка на той момент було зареєстроване всього місяць тому.
Технічний нагляд проводив ФОП Рошковський Олександр Євгенович, який зареєстрований із 24 листопада 2020 року в Миколаєві. ФОП спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. За даними платформи YouControl, ФОП є переможцем 9 закупівель на загальну суму 245 тис. грн. Найбільше договорів ФОП підписав з Головним управління ДПС у Миколаївській області (усього 3 договори)
Кошторисну документацію до цього проєкту було завантажено на Prozorro у форматі Excel, що значно полегшило та пришвидшило її аналіз. У процесі перевірки було проаналізовано п’ять найбільш вартісних позицій. Завищення цін за цими пунктами не виявлено, щобільше — зафіксована економія коштів. Водночас у кошторисі присутні позиції без конкретних характеристик, зокрема металопластикові віконні блоки, ламінат та металопластикові дверні блоки. Відсутність точного опису цих матеріалів може ускладнити подальший контроль за їх якістю та відповідністю заявленим вимогам.
Рекомендації як уникнути корупційних ризиків:
- Проводити відкриті торги, щоб забезпечити чесну конкуренцію та мінімізувати ризики змови між учасниками.
- Перевіряти досвід і репутацію підрядників перед підписанням договорів.
- Замовляти послуги із технічного нагляду у незалежних організацій.
Допис підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг закупівель з відбудови соціальної інфраструктури”, що реалізується в межах проєкту “Контроль витрат на відновлення”. Проєкт впроваджують ІЕД / IER, Центр економічної стратегії та Технології Прогресу за підтримки European Union in Ukraine. Аналітичні матеріали в рамках проєкту можна знайти на Big Recovery Portal.
Громадський моніторинг України
💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням