У грудні 2024 року Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради замовило будівництво захисної споруди на території Сумської школи №26 за 100 млн грн.
Про те, чи були виявлені завищення під час перевірки кошторису та що відомо про підрядника, читайте у матеріалі.
Візуалізація укриття на території Сумської школи №26, DREAM
Єдиним учасником торгів було ТОВ «Сумимостбуд», яке і погодилося виконати роботи за 100 млн грн.
Державна аудиторська служба під час моніторингу закупівлі щодо будівництва захисної споруди для Сумської школи №26 встановила, що тендерна документація та проєкт договору не враховують низку вимог Рамкової угоди між Україною та ЄС, зокрема щодо обмежувальних заходів, прозорості та зберігання документів. Виявлено також, що у тендерній пропозиції переможця — ТОВ «Сумимостобуд» — відсутні деякі матеріали, передбачені підсумковою відомістю ресурсів замовника, не подано повний пакет документів, що підтверджують кваліфікацію працівників, а також наданий аналогічний договір має пропущені сторінки. Крім того, відсутні окремі документи щодо походження обладнання та сертифікатів відповідності на частину товарів.
З огляду на виявлені недоліки, ДАСУ дійшла висновку про наявність порушень у проведенні закупівлі та рекомендувала їх усунути, зокрема шляхом розірвання укладеного договору з підрядником.
Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради не погодилося з висновками аудиторів, вважаючи їх такими, що містять необґрунтовану інформацію і порушують права замовника. 31 березня 2025 року Управління звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування висновку ДАСУ за результатами моніторингу цієї закупівлі. Станом на зараз судовий розгляд ще не розпочато.
Крім того, під час аналізу цієї закупівлі ми перевірили 35 позицій кошторису на загальну суму 33,2 млн грн. За результатами цієї перевірки було зафіксовано ймовірне завищення вартості матеріалів приблизно на 2 млн грн, що становить близько 6% від проаналізованої частини кошторису.
Повітропроводи класу Н з тонколистовох оцинкованої з неперервних ліній сталі товщиною 0,7 мм, прямокутного перерізу, розмір більшої сторони від 300 до 1000 мм
Повітропроводи класу Н з тонколистовох оцинкованої з неперервних ліній сталі товщиною 0,7 мм, прямокутного перерізу, розмір більшої сторони від 300 до 1000 мм
ТОВ «Сумимостбуд» було засноване 28 травня 1998 року в Сумах. Основний КВЕД підприємства – Будівництво мостів і тунелів (42.13). За даними платформи YouControl, підприємство перемогло у 76 закупівлях на загальну суму 793 млн грн. Найбільше договорів було укладено зі Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області (усього 39 договорів).
Відповідно до даних Dozorro, з 2016 року Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради уклало з цим підприємством 11 контрактів на загальну суму понад 266,2 млн грн. Більше коштів отримало лише КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради — 17 договорів на 332,7 млн грн.
З 2020 року керівником підприємства є Безручко Артем Олександрович. Кінцевим бенефіціаром підприємства є Голуб Сергій Леонідович.
Відомо, що Безручко Артем Олександрович балотувався до Сумської міської ради у 2020 році від партії «Слуга народу». У тому ж році він був відзначений як директор ТОВ «Сумимостбуд» подякою Укравтодору після завершення реконструкції мостового переходу через р. Ворскла у с. Климентове.
ТОВ «Сумимостбуд» входить до будівельної компанії RGM group (ТОВ «Роад Констракшн»). Як вони самі пишуть на своєму сайті, «компанія RGM group – це сучасна дорожньо-будівельна компанія, яка об’єднала на спільному майданчику роботу декількох підприємств для надання високоякісних послуг та реалізації товарів». Сергій Голуб є засновником групи компаній RGM group.
Також ТОВ «Сумимостбуд» до червня 2024 року входило до складу «Всеукраїнського дорожнього консорціуму» (зараз — «Будівельно-дорожній Консорціум»). У липні 2023 року цей консорціум подавався на великий тендер в Житомирі на утримання доріг області на 700 млн грн. Попри те, що консорціум запропонував ціну на 140 млн грн нижчу за очікувану, його дискваліфікували через формальні порушення, і підряд зрештою отримала компанія зі старого «картелю» з мінімальною знижкою. Також цей консорціум без конкуренції отримав підряд на реконструкцію будівлі колишньої поліклініки у Стрию під бізнес-центр на суму 53,6 млн грн, профінансований переважно за кошти ООН і Німеччини. У 2023 році консорціум також переміг у низці тендерів, організованих Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт залізничного вокзалу на суму 117 млн грн та відновлення житлового будинку в місті Тростянець за 37,6 млн грн.
Також стало відомо, що Господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом ТОВ «Сумимостобуд» до Консорціуму «Будівельно-дорожній консорціум» про стягнення 7,6 млн грн. Підставою позову є невиконання відповідачем договірних зобов’язань щодо оплати виконаних робіт за договором від 24.12.2024. У подальшому розгляді справи суд задовольнив клопотання відповідача про витребування доказів та зобов’язав Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області та ТОВ «Сумимостобуд» надати акти прийняття прихованих робіт за договорами від 24.12.2024. Розгляд справи відкладено на 22 липня 2025 року, явка представників сторін визнана обов’язковою.
Ще підприємство фігурує у кримінальній справі №588/1194/18, в межах якої розслідується факт безпідставного перерахування понад 470 тисяч гривень бюджетних коштів на рахунок ТОВ «Сумимостобуд» за невиконані роботи у 2017 році. За цим фактом компанію та її виконроба підозрюють у розтраті майна та службовому підробленні.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Громадський моніторинг України” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».