Хто відремонтував спорткомплекс Запорізького національного університету після ворожих обстрілів
У березні 2022 року спортивний комплекс Запорізького національного університету зазнав пошкоджень через ворожий обстріл. Для його відновлення з держбюджету виділили 4,8 мільйона гривень. Утім, розробку проєкту довірили компанії, яку обрали у неконкретний спосіб, а в журналістських матеріалах раніше її згадували як ту, що нібито впоралася з одним із проєктів лише за день.
Як ремонтували спортивний комплекс та які компанії виконували роботи — читайте в нашому матеріалі.
Що мали відремонтувати?
Під час ремонту мали зробити скління.
Загальна вартість робіт становила 4,8 млн грн. Замовник робіт. — Запорізький національний університет. Згідно з отриманою відповіддю від університету, єдиним джерелом фінансування є державний бюджет України.
Хто ремонтував університет?
Розробником проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту та скління спортивного комплексу Запорізького національного університету обрали ТОВ “Запорізьке проектно-експертне бюро”. Закупівля відбувалася у неконкурентний спосіб, а університет не пояснив, чому обрав саме цю компанію.
Відомо, що ТОВ “Запорізьке проектно-експертне бюро” зареєстроване 17 листопада 2015 року і вже перемогла у 242 тендерах на загальну суму 40,3 млн грн.
Основні замовлення компанії надходять від департаментів освіти та науки, культури і туризму Запорізької міськради, Широківської громади й Запорізького державного медичного університету. Раніше Запорізький центр розслідувань писав, що компанія нібито виконала один із проєктів у день укладення відповідного договору. Проте у відкритих судових реєстрах згадок про це підприємство наразі не виявлено.
Засновниками компанії є Олексій Андрійович та Марія Андріївна Маркови. У їхній власності також перебуває ТОВ “Настрой”, яке функціонує з 1993 року й надає подібні послуги у сфері архітектури.
Закупівлю на проведення ремонту провели у конкурентний спосіб, де взяли участь двоє претендентів. За результатами торгів договір уклали з ТОВ “Профстройгрупп”, чия пропозиція виявилася найвигіднішою за ціною. Підприємство зареєстроване 1 жовтня 2018 року і з того часу уклало 29 договорів на загальну суму 45,43 млн грн. Спочатку компанія діяла в Маріуполі, проте після початку повномасштабного вторгнення рф її перереєстрували в Івано-Франківську.
ТОВ “Профстройгрупп” не фігурує у кримінальних провадженнях і не згадується в медіа. Засновником компанії є Микола Крисов, який разом із Євгеном Іващуком також виступає співзасновником громадської організації “Народний рух”.
Проте, перевіривши Підсумкову відомість ресурсів. яку нам надали у відповідь на запит. ми виявили завищення вартості по таким позиціям:
![Хто відремонтував спорткомплекс Запорізького національного університету після ворожих обстрілів 2 Хто відремонтував спорткомплекс Запорізького національного університету після ворожих обстрілів](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2025/02/122.png)
Грунтуюча фарба силіконова Ceresit CT 15 silicone в кількості 157,5 л вказана ціною 280,2 грн/л з ПДВ. В магазині “КУБ” ціна цієї фарби на 2025 р. становить 187,1 грн/л з ПДВ та є дешевшою на 33,22%.
![Хто відремонтував спорткомплекс Запорізького національного університету після ворожих обстрілів 3 Хто відремонтував спорткомплекс Запорізького національного університету після ворожих обстрілів](https://gromo.org.ua/wp-content/uploads/2025/02/Монтажн333а-область-7.png)
Штукатурка декоративна силікон-силікатна “камінцева” Ceresit СT 174, зерно 1,5 мм в кількості 446,25 кг вказана ціною 129,07 грн/кг з ПДВ. На сайті «Будівельна Гільдія» ціна цих листів на 2023 р. становить 88,6 грн/кг з ПДВ та є дешевшою на 31,35%.
Рекомендації як уникнути корупційних ризиків:
- Проводити незалежну експертизу кошторису, щоб запобігти завищенню цін.
- Проводити відкриті торги, щоб забезпечити чесну конкуренцію та мінімізувати ризики змови між учасниками.
- Перевіряти досвід і репутацію підрядників перед підписанням договорів.
Допис підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг закупівель з відбудови соціальної інфраструктури”, що реалізується в межах проєкту “Контроль витрат на відновлення”. Проєкт впроваджують ІЕД / IER, Центр економічної стратегії та Технології Прогресу за підтримки European Union in Ukraine. Аналітичні матеріали в рамках проєкту можна знайти на Big Recovery Portal.
Громадський моніторинг України
💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням