НовиниДніпропетровщинаКонтроль

Як сумнівні підрядники ремонтують будинок в Кривому Розі за 7,8 млн грн 

Житловий будинок на вул. Віталія Власова, 5 у Кривому Розі, був пошкоджений через ракетну атаку рф. Його відновлюють за 7,8 млн грн із бюджету громади, роботи планують завершити до кінця березня цього року. Виконавцем ремонту стала компанія, яка вже мала кримінальні справи через завищення вартості робіт. Чи цього разу ремонт пройде без порушень — з’ясовуємо в матеріалі.

Що мають відремонтувати?

Під час ремонту мають усунути аварійний стан будівлі, зокрема:

  • Відремонтувати стіни, перекриття, фундамент.
  • Замінити пошкоджені вікна, двері та покрівлі.
  • Відновити квартири.
  • Відремонтувати комунікації
  • Оновити фасад й благоустрій території.

Загальна вартість відбудови об’єкта — 7,8 млн грн. Джерело коштів — Криворізька міська територіальна громада. Замовник Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради.

Що відомо про підрядників?

Проєктну документацію по цьому об’єкту розробляло ТОВ “Криворіжцивільпроект”, яке на ринку з 2014 року і має у портфелі 215 виграних лотів на загальну суму 69,3 млн грн. Кримінальних проваджень щодо компанії немає.

Компанія згадується у медіа “СВОЇ.КРИВИЙ РІГ” через суперечливі проєкти, зокрема саме вона займалася розробкою проєкту ремонту Криворізької інфекційної лікарні, вартість якого склала майже мільйон гривень. Ремонтом лікарні неодноразово займалася фірма ТОВ «Ал-Інвестстрой», яка вигравала відповідні тендери, проте роботи так і не були завершені.

У жовтні 2024 року уклали договір на проведення капітального ремонту житлового будинку із єдиним учасником торгівТОВ “ПБК РЕМПРОЕКТ”. В кошторисі завищень вартості будівельних матеріалів ми не виявили. 

Компанія працює з 2016 року, виграла 143 тендери на загальну суму договорів у 66,5 млн грн. Слідство-інфо повідомляло, що у 2018 році вона замінила вікна в Палаці культури «Тернівський» за 1,2 млн грн. Згодом правоохоронці виявили, що вартість робіт була завищена на 361 тис. грн. Директору компанії та директорці Палацу культури висунули підозри у фальсифікації документів. Втім, 7 листопада 2023 року суд закрив цю справу через закінчення строків давності, а «ПБК РЕМПРОЕКТ» продовжує працювати над бюджетними замовленнями.

Рекомендації як уникнути корупційних ризиків:

  1. Проводити відкриті торги, щоб забезпечити чесну конкуренцію та мінімізувати ризики змови між учасниками.
  2. Перевіряти досвід і репутацію підрядників перед підписанням договорів.
  3. Забезпечити максимальну відкритість у майбутніх подібних проєктах через публікацію детальної інформації на платформах Prozorro та DREAM.

Допис підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг закупівель з відбудови соціальної інфраструктури”, що реалізується в межах проєкту “Контроль витрат на відновлення”. Проєкт впроваджують ІЕД / IER, Центр економічної стратегії та Технології Прогресу за підтримки European Union in Ukraine. Аналітичні матеріали в рамках проєкту можна знайти на Big Recovery Portal.

Громадський моніторинг України

💰Підтримай роботу нашої організації за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *