Тротуарна плитка і клумби за 6,5 млн. грн.: У Миколаївці ремонтують центральну площу

Тендер на капремонт центральної площі у Миколаївці, Білопільського району виграла фірма майже без досвіду, а рішення тендерного комітету оскаржують у суді, адже розпорядник коштів громади обрав учасника з найвищою ціною. Проте це не завадило компанії «Будстар-Плюс» покласти нову плитку на площі та отримати за це 6 мільйонів 360 тисяч гривень.

Тендер на капітальний ремонт центральної площі бульвару Свободи в селищі міського типу Миколаївка Білопільського району оголосили 18 липня 2019 року. Вже 6 серпня тендерний комітет відділу житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Миколаївської селищної ради розглянув пропозиції учасників і обрав переможця – компанію «Будстар-Плюс», яка запропонувала найвищу ціну.

Інший учасник закупівлі  ТОВ «Трест Сумжитлобуд» двічі вимагав від тендерного комітету переглянути своє рішення, адже, на думку компанії, пропозиція приватного підприємства «Будстар-Плюс» не відповідає умовам тендерної документації, а «Сумжитлобуд» незаконно відсторонили від участі в закупівлі. Цю вимогу двічі відхилили.

Саме тому Державна аудиторська служба розпочала перевірку закупівлі, в результаті чого виявила порушення в частині складання тендерної документації та розгляду (відхилення) пропозицій.

Тим не менш, 10 вересня 2019 року Миколаївська селищна рада уклала договір з ТОВ «Будстар-плюс» на капітальний ремонт центральної площі за 6 мільйонів 360 тисяч гривень. До слова, один з учасників тендерів пропонував виконати роботи за 4 мільйони 400 тисяч, на 2 мільйони дешевше.

У лютому 2020 року заступник керівника Конотопської прокуратури в інтересах Держаудитслужби звернувся з позовом до Господарського суду. Позивач просив визнати недійсними результатів публічної закупівлі «Капітальний ремонт центральної площі бульвару Свободи в смт. Миколаївка» та скасувати договір на 6 мільйонів 360 тисяч між відділом житлово-комунального господарства Миколаївської селищної ради та приватним підприємством «Будстар-Плюс». Однак суд зупинив провадження у справі, мовляв розгляд позову неможливий до вирішення Великою Палатою Верховного Суду питання про усунення неоднозначного застосування норм права (положень статті 23 Закону України Про прокуратуру).

Таким чином, результати проведення тендеру, які Держаудитслужба вважає незаконними, досі в силі через правову колізію, так само чинний і договір на майже 6 з половиною мільйонів гривень.

ПП «Будстар-Плюс» зареєстроване у 2003 році, у Сумах. Згідно з даними Уoucontrol будівельна фірма діє у середмісті, в одній із багатоповерхівок на Петропавлівській.

Контракт з Миколаївською селищною радою на 6 мільйонів став другим виграним тендером для компанії «Будстар-плюс», яка працює вже 13 років. Два роки тому підприємство виконало ремонт філії Укрпошти за 100 тисяч гривень.

Капітальний ремонт центральної площі у Миколаївці, за документами, має закінчитись до 31 грудня 2020 року. Нині роботи фактично завершені. За 6 мільйонів 360 тисяч гривень на площі з’явилось нове покриття з тротуарної плитки та клумби. Втім, аби дістатись до капітально відремонтованої частини селища місцевим доводиться їхати або йти розбитими дорогами, з ямами та вибоїнами.

Related posts