Сумський відділ охорони здоров’я купує респіратори найдорожче з усіх
В офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 21.03.2020 № 55 опубліковано постанову Кабінету Міністрів України №224 від 20 березня 2020 р. «Про затвердження переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість». Після опублікування вона офіційно набирає чинності.
Це означає, що товари з цього списку звільняється від сплати ПДВ та ввізного мита. Тим самим дає можливість пом’якшити навантаження під час епідемії та пандемії. особливо на лікарні.
Але, чомусь при цьому всьому Сумському відділу охорони здоров’я вдалося закупити респіратори дорожче за інших.
25 березня 2020 р. було оприлюднено закупівлю, проведену без використання електронної системи. Договір підписали з ТОВ «Медичний системний інтегральний сервіс», предметом закупівлі стали протиаерозольні респіратори 3М VFlex 9162Е з клапаном на загальну суму 500 тис. грн.
На цю суму придбали 2 тис. одиниць товару по 250 грн.
На даний момент вони коштують набагато дешевше.
Компанія під торговою маркою «ПАРАМЕДИК» продає респіратори такої ж марки та моделі по 115 грн.
Ще дешевшу ціну може запропонувати ТОВ “СпецПРОМ-КР”: 80 грн.
Кінцевий строк поставки по договору до 04.04.2020 р.
Розрахувалась лікарня з продавцем вже 31.03.2020 р.. В призначенні платежу зазначено, що видаткова на накладна від 27.03.2020 р..
Отже, з цього можна припустити, що замовник вже отримав замовлений товар.
Згідно статті 10 Закону про Публічні закупівлі Замовник самостійно оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про виконання договору протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлі або його виконання сторонами, або його розірвання.
Станом на 28.05.2020 р. звіту про виконання договору в електронній системі закупівель не оприлюднено.
Респіратори з клапаном та рівнем захисту FFP2 на території Сумської області на той час інші лікарня закуповували в інших підприємців за набагато нижчою ціною.
Ямпільська центральна районна лікарня придбала по 69 грн. за одиницю.
Буринська центральна районна лікарня придбала по 165 грн. за одиницю.
Але таких закупівель не багато: переглядаючи тендери в системі prozzoro більшість угод укладено з ТОВ «Медичний Системний Інтегральний Сервіс».
На даний момент вони проходить по кримінальній справі № 592/4703/20.
В матеріалах справи вказано що, службові особи ТОВ «Медичний Системний Інтегральний Сервіс» та ТОВ Системний Інтегральний Сервіс штучно завищували ціни на медичне обладнання. Та за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, які було легалізовано у встановленому законом порядку, було підтверджено факти тісних взаємовідносин службових осіб ТОВ Медичний Системний Інтегральний Сервіс та ТОВ Системний Інтегральний Сервіс із головними лікарями та працівниками лікарень Сумської області, про що свідчать телефонні розмови та зустрічі з приводу домовленостей щодо закупівлі та поставки медичного обладнання до проведення публічних закупівель (тендеру).
Аналізуючи закупівлі медичного обладнання та виробів медичного призначення виявилось, що ці два товариства за 2020 р. отримали приблизно 21% всіх державних тендерів Сумської області.
На одинадцятому місці знаходиться ТОВ «Медфармтрейд» котре теж проходить по тій самій кримінальній справі.