У Сумах два підрядники отримали по пів мільйона за ремонт одного об’єкта

Капітальний ремонт тротуарів від вулиці Романа Атаманюка до Ковпака, 57 департамент інфраструктури Сумської міської ради замовив і оплатив двічі. Відповідні договори в результаті неконкурентних закупівель укладені з ТОВ «Щербаков» та ФОП «Рикун». Тобто підрядники отримали понад 500 тисяч гривень кожен.

По вулиці Ковпака, 57 у Сумах розміщена школа. Нового тротуару від вулиці Романа Атаманюка до навчального закладу – немає. Ймовірно один з підрядників облаштував кількадесят метрів асфальтової доріжки трохи далі, поблизу житлового будинку по Романа Атаманюка. Визначити це – неможливо, оскільки жоден з укладених договорів не містить технічного завдання або проектно-кошторисної документації.

Роботи від вулиці Романа Атаманюка до буд. 57 по вулиці Ковпака за понад 500 тисяч гривень виконувало ТОВ «Щербаков». Про це 8 травня 2019 року департамент інфраструктури Сумської міськради та підрядник уклали відповідний договір. Роботи мали бути виконані до серпня 2019.

Втім вже 19 червня, в результаті проведення неконкурентної закупівлі, департамент інфраструктури укладає ідентичний договір з ФОП Рикун. Щоправда капітально відремонтувати тротуари цей підрядник має до кінця липня 2019.

За даними сайту Уoucontrol, ТОВ «Щербаков» діє у Сумах з лютого 2019 року, тобто послуги у сфері будівництва компанія надає лише 9 місяців.

Фірма зареєстрована у житловому будинку у приватному секторі та околиці міста Суми. Жодних вивісок про роботу за цією адресою товариства з обмеженою відповідальністю немає.

За недовгі 9 місяців існування ТОВ «Щербаков» уклало з департаментом інфраструктури Сумської міськради 3 договори на загальну суму понад 2 мільйони гривень.

До слова, підприємство вказує в контактах електронну адресу hhh@ukr.net. Цим емейлом користуються ще щонайменше 50 підрядників, які укладають договори з  департаментом інфраструктури міста Суми. Загальна сума коштів, освоєних компаніями, які мають одну на всіх електронну скриньку, складає 145 мільйонів гривень.

У лютому 2019 35-річний Олександр Щербаков також зареєстрував ФОП, який також став переможцем в 11 бюджетних закупівлях на 6 мільйонів гривень. Усі договори укладені з департаментом інфраструктури.

Про діяльність цього підприємця ми вже писали. Так само як і про другого підрядника, ФОП «Рикун». 21-річна сумчанка зареєструвала ФОП 2 роки тому (тобто у 19). За цей час встигла освоїти майже 5 мільйонів гривень бюджетних коштів. Усі замовлення, без конкуренції, отримала від департаменту інфраструктури. Фізична особа підприємець також обслуговується емейлом hhh@ukr.net.

До слова, Анна Рикун входить до молодіжної ради при міському голові.

Ремонт тротуарів від Ковпака, 57 до вулиці Романа Атаманюка – не єдине замовлення департаменту інфраструктури, яке ТОВ «Щербаков» та ФОП «Рикун» виконували паралельно. Обоє отримали кошти ще за капітальний ремонт тротуарів по вулиці Марко Вовчок та по вулиці Івана Сірка.

____________________________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена ГО “Залізниця без корупції” в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Related posts