У Лебедині команда «Громадського моніторингу” замалювали написи-посилання на Telegram-канали, де продають наркотичні речовини

У наш час для того, щоб придбати наркотики досить мати смартфон, Telegram та гроші. Знаходячи телеграм-канал, підліток пише наркорозповсюджувачу, пересилає гроші на рахунок (карточку), отримує локацію (фото, адресу розміщення «закладки») і вирушає в пошуках «замовлення».

Саме тому 12 та 13 вересня у місті Лебедин пройшла акція «Стоп наркотик» на якій команда ГІ «Громадський моніторинг Сумської області» замальовували написи-посилання на телеграм-канал, де здійснюється збут наркотичних речовин. Нами було знайдено та замальовано 18 об’єктів на зупинках, фасадах будинків та стінах магазинів з такими написами-посиланнями.

Пересічним громадянам може здатися, що це просто чергове графіті, але будьте пильними та небайдужими. Якщо побачите схожий напис, то не пошкодуйте фарби та замалюйте його або ж повідомте про це нам. А також для більшої ефективності можна поскаржитися на так звану «крамницю». Для цього активуйте в телеграмі чат-бот «Стопнаркотик» та натисніть «Додати магазин». Після цього вашу заявку розгляне адміністратор та надішле адресу активістам, які поскаржаться на цей магазин адміністрації Telegram. Чим більше людей надішле подібну скаргу, тим більша вірогідність, що даний канал заблокують назавжди.

Якщо побачили схожий напис – дійте, адже, можливо, ваша дитина стане наступною.