Конотопський “Авіакон” відписав “фіктарю” 6 мільйонів на вертольотні лопаті

Державне підприємство “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон”, яке входить в структуру «Укроборонпрому» оприлюднило черговий звіт про укладений договір на закупівлю 3-х комплектів лопатей рульового гвинта 246-3925-00.

Комплект лопатей рульового гвинта 246-3925-00 складається з трьох лопатей довжиною 1,7 метрів, вагою 14,3 кг. Вони встановлюються на вертольотах МІ-8 та МІ-171, 172 та виготовляються на АТ “Московський машинобудівний завод “Вперед”.

Згідно оприлюдненої інформації вартість закупівлі складає 241,2 тис. $, що становить близько 6,2 млн. грн. Таким чином вартість одного комплекту лопатей складає 2,07 млн. грн.

На почтаку місяця “Авіакон” вже закуповував ці ж лопаті на 10 мільйонів. Тоді постачальником було обрано ТОВ «Авіапрофешинал» – фірму з двома працівниками, прописану в житловому будинку.

Цього разу договір укладено з ТОВ “Трейд АГ”. Ця фірма зареєстрована в 2014 році в Києві на Андрія Маковського. Офіційна адреса реєстрації – офіс №609-3, будинок №48, вул. Дегтярівська. В цьому ж офісі №609-3 прописані іще 15 різних компаній. Таким чином фірма використовує адресу масової реєстрації і ймовірно відсутня за адресою реєстрації.

Згідно довідки про працівників, яку ТОВ “Трейд АГ” подавало в іншій закупівлі, на фірмі працює лише один працівник – директор, він же власник, Андрій Маковський.

ТОВ “Трейд АГ” фігурувало в матеріалах кримінальної справи щодо завдання збитків ДП “Авіакон” №12016200000000013.

За даними слідства один з керівників ДП «Контопський авіаційний завод «Авіакон» сприяв призначенню на відповідні керівні посади своїх родичів та довірених осіб, завдяки яким використовувались тіньові схеми закупівель товарно-матеріальних цінностей. При цьому застосовувалось практика 100% попередньої оплати, в тому числі підприємствам з ознаками «фіктивності» ТОВ «Трейд АГ», ТОВ «Кросс Авіа» та ТОВ «Авіа снаб сервіс». Тільки за 2015 рік на рахунки вказаних підприємств перераховано понад 75 млн. грн.

Розслідування стосовно ТОВ “Трейд АГ” та інших фігурантів справи раптово обривається в 2017 році і надалі за цим провадженням відсутні будь-які відомості.

За даними “Наших грошей” ТОВ “Трейд АГ” здійснює постачання для державного “Авіакону” російських лопатей від АТ “Московський машинобудівний завод “Вперед”.

Як писав “Громадський моніторинг” раніше, такі ж лопаті на російському ринку коштують значно дешевше, ніж закуповує їх “Авіакон”.

Так минулого року російське АО «НВА» закупило такі ж лопаті рульового гвинта 246-3925-00 за ціною 2,3 млн. рублів за комплект. Це близько 1 мільйона гривень, що в 2 рази дешевше ніж цього року купує український державний «Авіакон».

За останні 3 роки ТОВ “Трейд АГ” отримав від структур Міноборони контракти на понад 70 млн. грн.

Related posts